Akcesoria, w które warto wyposażyć smartfona.

2019-01-31

Ciągły rozwój technologii sprawia, że użytkownicy co raz chętniej wykorzystują smart fony do codziennych spraw. Zastępują karty płatnicze, aparat fotograficzny czy komputer osobisty. Rynek wychodzi naprzeciw użytkownikom proponując akcesoria zwiększające bezpieczeństwo i użyteczność urządzeń mobilnych. Zaliczyć do nich możemy między innymi etui, szkła hartowane, powerbank czy selfi stick.

ETUI

Zdecydowanie najpopularniejsze akcesorium do smartfonów. Na rynku istnieje wiele różnych typów pokrowców i niezależnie na jaki model się zdecydujemy, nasz telefon zostanie zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi wynikającymi z upuszczenia czy przygniecenia urządzenia. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów etui są tzw. „książeczki, których cechą charakterystyczną jest klapka chroniąca ekran i zabezpieczająca w ten smartfon przed uszkodzeniem digitizera. Kolejnym bardzo często wybieranym rodzajem etui są tzw. "plecki”. Ich popularność wynika z różnorodności materiałów, z których są wykonane oraz wzorów do wyboru. Chronią tył a także krawędzie i narożniki urządzenia. Na rynku możemy również znaleźć pokrowce, najczęściej skórzane, do których wsuwamy urządzenie. „Wsuwki” to uniwersalne etui bardzo dobrze chroniące smartfon przed uszkodzeniami. Więcej o etui można przeczytać w naszym artykule "KSIĄŻECZKA, PLECKI, WSUWKA A MOŻE BUMPER? OCHRONA SMARTFONA W POSTACI ETUI."

SZKŁO HARTOWANE

Użytkowników smartfonów możemy podzielić na dwie grupy, takich którzy zabezpieczają ekrany swoich urządzeń szkłem hartowanym i takich, którzy będą je zabezpieczali po pierwszej kosztownej wymianie ekranu, a najczęściej całego digitizera. Często pojawia się opinia że, ekrany większości nowych smartfonów pokrywa wyjątkowo wytrzymałe szkło ale pamiętajmy, że nie jest ono niezniszczalne i z czasem może ulec uszkodzeniu. Stosując dodatkową ochronę w postaci szkła hartowanego zabezpieczamy smartfon przed przykrymi skutkami upadków czy przygniecenia. Więcej o szkłach hartowanych można przeczytać w naszym artykule "FOLIA CZY SZKŁO HARTOWANE? WADY I ZALETY."

POWERBANK

Niezależnie czy producentem smartfona jest Apple, Samsung, Huawei, Sony czy inni mniejsi gracze na rynku, wszyscy użytkownicy borykają się z krótkim czasem pracy na jednym ładowaniu baterii. Większość osób korzystających umiarkowanie ze smartfona zmuszona jest do ładowania go raz dziennie. Niektórzy częściej. Zdarza się sytuacja gdy telefon rozładuje nam się poza domem, w sytuacji, w której koniecznie musimy z niego skorzystać. Co wtedy? Takiemu scenariuszowi łatwo zapobiec. Idealnym rozwiązaniem jest powerbank. Umozliwia on naładowanie smartfona poza domem, w miejscu gdzie nie mamy dostępu do stacjonarnego źródła zasilania. Wystarczy połączyć do niego smartfon za pomocą kabla od ładowarki i poczekać aż urządzenie zostanie naładowane. Tak jak w przypadku pokrowców, różnorodność powerbanków na rynku jest ogromna.

Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na:

  • ROZMIAR I WAGA - warto o tym pamiętać bo jeżeli powerbank najczęściej będziemy nosić w kieszeni to nie może być zbyt duży, ani zbyt ciężki.
  • POJEMNOŚĆ - im większa pojemność, tym większy rozmiar. Dobrym zwyczajem przed dokonaniem zakupu powerbanka jest sprawdzenie pojemności baterii naszego smartfona, tak aby po podłączeniu do przenośnego banku energii wystarczył na jedno lub dwa pełne naładowania.
  • FUNKCJONALNOŚĆ - niektóre modele wyposażone są na przykład w latarkę, czy panele panele słoneczne, które mogą przydać się podczas urlopu.

SELFIE-STICK

Przez jednych uwielbiany, przez innych krytykowany. Selfie-stick to kompaktowy i wszechstronny statyw do telefonu. Dzięki niemu zyskujemy specyficzną, lubianą przez wielu perspektywę. Jeśli wybieramy się na wakacje lub na zasłużony urlop może okazać się narzędziem dzięki któremu, w końcu będziemy na rodzinnych zdjęciach.

Codziennie na rynku pojawiają się co raz to ciekawsze rozwiązania z zakresu akcesoriów do smartfonów. Warto śledzić nowości bo być może pojawi się coś co sprawi, że nasz smartfon będzie jeszcze bezpieczniejszy lub bardziej funkcjonalny.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 831 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
Dobra komunikacja i informacja o statusie zamówienia, szybka realizacja, asortyment zgodny z opisem
2024-04-10
Szybka wysyłka , miły kontakt
pixel