Czym jest powłoka oleofobowa?

Czym jest powłoka oleofobowa?

2020-03-13

Odciski palców, kurz oraz tłuste zabrudzenia znacznie zmniejszają komfort korzystania z urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe. Aby zachować prawidłową higienę, przynajmniej kilka razy dziennie powinniśmy przecierać ekran naszego smartfona. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się warstwy oleofobowe, które pozwalają znacznie dłużej cieszyć się czystym ekranem. Zapobiegają one osadzaniu się kurzu oraz tłuszczu na jego powierzchni. Powłoka może znajdować się na powierzchni ekranu nowego sprzętu lub
szkła hartowanego do Apple iPhone i innych smartfonów.

Doskonała ochrona ekranu 

Telefon oraz tablet to urządzenia, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Bardzo często zabieramy je ze sobą, wychodząc z domu, przez co mają stały kontakt z tłuszczem oraz kurzem. Na szczęście istnieje sposób, który może pomóc nam w utrzymaniu czystości sprzętu na długi czas bez żadnego wysiłku. Rozwiązaniem jest powłoka oleofobowa, czyli elastyczna warstwa, która zapewnia idealnie czysty i gładki ekran. Powłoka nie utrudnia obsługi urządzenia dotykowego i jest całkowicie niewidoczna. Jej idealnie gładka powierzchnia sprawia, że zabrudzenia znacznie rzadziej przylegają do wyświetlacza. Chociaż warstwa oleofobowa stosowana jest w smartfonach oraz szkłach hartowanych do Apple i innych telefonów już od kilku lat, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, jakie korzyści wynikają z jej obecności. Bardzo często producenci nie podkreślają faktu, że ich sprzęty pokryte są warstwą ochronną, a nieświadomi użytkownicy przykrywają ją foliami ochronnymi oraz szkłami, które nie mają właściwości oleofobowych.

Szkło hartowane z powłoką oleofobową

Większość telefonów z wyższej półki jest fabrycznie wyposażona w warstwę oleofobową. Niestety w wielu przypadkach zasłaniamy ją dodatkowymi zabezpieczeniami ekranu niskiej jakości. Aby cieszyć się z doskonale zabezpieczonego i jednocześnie gładkiego ekranu, warto zdecydować się na produkt ochronny pokryty powłoką ochronną.Wybierając szkło hartowane do Apple iPhone lub smartfona innego producenta nie powinniśmy kierować się nie wyłącznie najniższą ceną, ale również współczynnikiem odporności na zarysowania, stopniem pokrycia ekranu urządzenia oraz występowaniem powłoki oleofobowej. To właśnie dzięki tej ostatniej, sprzęt nie brudzi się tak mocno, a nieestetyczne, tłuste ślady pojawiają się znacznie rzadziej. Dodatkowo szkło hartowane z powierzchnią oleofobową jest bardzo śliskie, dzięki czemu nie ogranicza poziomu czułości ekranu. Jego czyszczenie jest dużo łatwiejsze niż w przypadku szkieł bez warstwy ochronnej. Aby usunąć zabrudzenia z ekranu, w większości przypadków wystarczy przetrzeć jego powierzchnię suchą szmatką.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 786 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-11
To już mój drugi pasek, beda na pewno kolejne. Najwyższa jakość produktu i super obsługa klienta. Polecam wszystkim!
2024-02-07
Szybka wysyłka, solidnie zapakowane
pixel